Aktualności
Trwa rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie miasta
03.10.2017

Dzięki rozbudowie sieci wodno-kanalizacyjnej, 268 mieszkańców uzyska możliwość podłączenia się do nowo budowanej sieci wodociągowej, natomiast 764 mieszkańców uzyska dostęp do sieci kanalizacji sanitarnej, a miejska oczyszczalnia ścieków wyposażona zostanie w instalację fotowoltaiczną o mocy do 100 kWp.

Termin zakończenia prac planowany jest na wrzesień 2018 r., jednak już dziś część odcinków kanalizacji i wodociągów została wybudowana. Wykonawca zakończył prace przy ul. Żwirki i Wigury etap I i II, przy ul. M.B. Bolesnej, ul. Podhalańskiej, ul. Źródlanej, a także na osiedlu Słonecznym. Prace trwają na ul. Kolejowej oraz w rejonie ul. Drzewnej i ul. Rupniowskiego. 

W związku z tym, że projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej konieczne będzie wykazanie, iż przyniósł on zamierzony efekt ekologiczny, a więc podłączenie nowych budynków do systemu kanalizacji i sieci wodociągowej. Już dziś mieszkańcy osiedli, na których parce się zakończyły mogą występować do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Starodworskiej o wydanie warunków przyłączenia do sieci, a budowę przyłącza, właściciele nieruchomości, muszą wykonać własnym staraniem i na własny koszt.

Kliknij aby otworzyć galerię

Contactlogo2
Jednostka Realizująca Projekt (JRP)
34-600 Limanowa, ul. Jana Pawła II 9